Tel.: 774 897 393, e-mail:
IČO: 47920866, Bankovní spojení: 239250992/0600

Mistrovství Moravy a Slezska hala 2014

05. 02. 2014 - 20.54 » Kategorie: Závody

První únorovou sobotu se v Bratislavě tradičně konalo Mistrovství Moravy a Slezska a to všech kategorií. Po několika omluvách náš klub jeli reprezentovat: za muže v běhu na 400 m Marek Reiskup časem 54,17 (doběhl ve třetím běhu na 2.místě). Na 60 m Marek zaběhl čas 7,42 a obsadil 4.místo v 2. rozběhu. Radek Štěpánek na vytrvalecké trati 3000 m s Honzou Pospíšilem doběhli na 5. a 7. místě (9:57,65 a 10:16,77). Junioři Petr Kupka na 1500 m obsadil ve finále 8. místo časem 5:13,10  a Patrik Albrecht vyskákal ve výšce 4. místo výkonem 184 cm. Jediná dorostenka Terka Texlová běžela 400 m a doběhla čtvrtá ve třetím běhu za 70,64 s. V žákovské kategorii nastoupil Tobiáš Moravčík na 800 m  a doběhl na 11. místě časem 2:30,92 s. Ve skoku dalekém se Nikola Kožnárková výkonem 462 cm umístila na 7. místě a Filip Slouka na osmém místě výkonem 530 cm. Jedinou medaili získal Filip Slouka ve skoku vysokém. Za výkon 173 cm bral bronz.

Komletní výsledky zde

Atletická sezona je v plném proudu i za účasti atletů a atletek Prostějovského atletického klubu. V Brně se konaly tradiční výškařské závody „Brněnské Hády“, kterých se zúčastnili v žákovských kategoriích i naši výškaři. V kategorii žákyň v konkurenci výškařek z celé Moravy zvítězila Simona Ošťádalová výkonem 148 cm. V kategorii žáků se na druhém místě umístil Filip Slouka výkonem 178cm. Tradiční soutěže v rámci kraje se konají v Olomouckém „tunelu“ , jediném místě na Moravě kde se dá – i když omezeně – závodit v plném rozsahu halových atletických disciplin. Halové závody V žákovských zahajovacích závodech se nejlépe vedlo Dominiku Mátlovi ve vrhu koulí (4kg) , který zvítězil výkonem 10,24m. Na druhých místech skončili v běhu na 60m překážek Michaela Přikrylová časem 9,47 sec a výškař Filip Slouka, který zopakoval svůj výkon z Brna – 178cm. Ve skoku vysokém žákyň skončila na třetím místě Michaela Přikrylová výkonem 146 cm a pátá Simona Ošťádalová stejným výkonem 146cm. Monika Nadymáčková skončila pátá na 60m překážek v čase 9,92 sec. Lucie Hromková v běhu na 800m dosáhla času 2:54,56 min – Marek Růžička ve vrhu koulí dosáhl výkonu 9,65 – Karolína Klímová v rozběhu na 60m překážek dosáhla času 10,34 sec. Při dalších závodech v Olomouci v běhu na 60m dosáhl Petr Spáčil času 8,05sec , Marek Reiskup byl v běhu na 60m diskvalifikován (pár roků staré pravidlo o „nulové toleranci“ – t.zv. ulitý start značí vyloučení), ve skoku dalekém dosáhl výkonu 567cm. Pavlína Neherová v rozběhu na 60m dosáhla času 9,15 sec a ve stejné disciplině Tereza Texlová 9,27sec. V rámci mistrovství Moravy ve vícebojích v Olomouci se zúčastnili ve vložených závodech i prostějovští atleti. V běhu na 60m si zaběhl Marek Reiskup osobní rekord 7,46 sec – Patrik Albrecht si v prvním závodě v kategorii juniorů skočil do výšky 180 cm a Jakub Kaplánek rovněž v prvním závodě na juniorských 60m překážek (vysokých 100cm) zaběhl velmi slušný čas 8,93 sec.

Copyright © 2011 - 2024 :: Správce webu je Jan Laštůvka

RSS kanál novinek :: Administrace :: 0.0197sec