Sportovní 3924/1, 796 01 Prostějov
Tel.: 774 897 393, e-mail:
IČO: 47920866, Bankovní spojení: 239250992/0600


 

Sportovní středisko atletiky (SpS)

 

Sportovní střediska jsou základním článkem péče o sportovně talentovanou mládež v České republice.

U talentované mládeže zařazené do SpS se zejména rozvíjí všeobecná sportovní dovednost, na kterou navazuje specifická atletická příprava. Významným atributem jejich činnosti je získání pozitivního postoje k aktivní pohybové a sportovní činnosti.

SpS připravují sportovce na přechod do Sportovních center mládeže (SCM), Sportovních gymnázií (SG) a do výkonnostního sportu v dorosteneckých a juniorských kategoriích.

Cílem programu je podpora:

SpS zřizuje ČAS s ohledem na svazovou koncepci v oblasti péče o sportovně talentovanou mládež pro věkovou kategorii 6 až 15 let (zpravidla žáci základních škol a nižšího stupně víceletých gymnázií).


Sportovní třídy (ST)


Sportovní třídy atletiky vyvíjejí svou činnost na druhém stupni základní školy od 6. do 9. postupového ročníku. Byly ustanoveny na základě rozhodnutí Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy se souhlasem ředitelství základní školy, Českého atletického svazu a spolupracujícího Atletického klubu v Prostějově.

Do sportovní třídy jsou zařazováni žáci na základě výběrového řízení, třída je výběrová i po stránce prospěchové.

Ředitelství základní školy zabezpečuje výuku dle učebního plánu pro základní školy 1. – 9. ročník s rozšířenou výukou tělesné výchovy, zpracovaných na základě Rámcového vzdělávacího programu (RVPZV). Ve sportovních třídách je výuka tělesné výchovy pět hodin týdně a je vedena k všestrannému rozvoji základních pohybových schopností a zvládnutí co největšího množství pohybových dovedností.


Nábor do sportovního střediska se sportovní třídou pro školní rok 2023/2024


REKORDY ŠKOLY


FOTOGALERIE - ze sportovních akcí a soustředění

 

 

 

 

 

Copyright © 2011 - 2024 :: Správce webu je Jan Laštůvka

RSS kanál novinek :: Administrace :: 0.0089sec

Reklamní sdělení: