Tel.: 774 897 393, e-mail:
IČO: 47920866, Bankovní spojení: 239250992/0600

1. kolo soutěže družstev starších žáků v Šumperku

15. 05. 2013 - 08.42 » Kategorie: Závody

V úterý odstartovala krajská soutěž družstev staršího žactva. V 1. kole, které proběhlo v Šumperku, startovalo 11 družstev starších žákyň a 9 družstev starších žáků. Naše družstva obsadila celkově 4.místo (děvčata) a 5. místo (hoši). Mezi nejvíce bodující se zařadila Tereza Rozsívalová, která nasbírala celkem 20 bodů. Terka vyhrála vrh koulí výkonem 9,80 m, obsadila třetí místo ve výšce (146 cm) a v běhu na 60 m byla desátá časem 8,67 s. U kluků byl nejlepší "bod man" družstva Ondřej Kochánek, který získal ve třech vrhačských disciplínách body. Za osobní rekord v kouli rovných 11 m bral 7 bodů. V hodu oštěpem (28,80 m) 4 body a v disku (23,16) 1 bod. Poprvé si mohli žáci vyzkoušet na závodech i tyč. Toho využili dva odvážní Petr Havier a Filip Slouka. Lépe se vedlo Peťovi a v novém osobním výkonu 210 m vybojoval 5.místo a získal 6 bodů. V dálce si taktéž vylepšil osobák na 508 cm a 8.místem přispěl družstvu 3 body. Nejsilnější disciplínou u holek byl vrh koulí, kde všechny naše vrhačky (Rozsívalová, Dosedělová, Melichárková, Vránová, Vystavělová) bodovaly  a získaly v této disciplíně celkem 25 bodů. U kluků to byl běh na 1500 m, kde pomohli získat družstvu body orientační běžci Josef Kočí (1.místo 4:55,43)a Ondřej Vystavěl (3.místo 4:56.62) celkem získali ještě s D.Bušinou a V.Janečkou 24 bodů.