IČO: 47920866, Bankovní spojení: 239250992/0600

Atletické kvízy 2020

29. 03. 2020 - 16.25 » Kategorie: Nezařazené

U16

Idea

V době karantény a nouzového stavu jsme pro Vás, atletické nadšence, chtěli připravit smysluplnou zábavu. Postupně proto budeme zveřejňovat různé atletické kvízy. Snad Vás budou bavit a třeba i obohatí. Hrajte do soutěže nebo zpětně jen tak! :)

Kvízy pro mladší (U16) níže Kvízy pro starší (U20) ZDE

⇓⇓⇓

Pravidla

1) Zaregistrujte se do soutěže přes formulář níže (jméno, nick, oddíl/klub, e-mail).

2) Po vyplnění formuláře se dostanete k odkazu na aktuální kvíz.

3) Uvádějte pravdivé údaje (jména a e-mail potřebujeme pro vyhodnocení soutěže).

4) Hrajte každý kvíz pouze jednou. Hrajte fér.

5) Vítězí hráč s nejvyšším počtem bodů.

6) Kvíz počítá body v kombinaci správná odpověď + rychlost zadání správné odpovědi.

7) Každý kvíz má 10–15 otázek. Každá otázka má 1 správnou odpověď.

8) Kvíz je otevřený pouze pro daný den od zveřejnění (cca 10:00) do 20:00.

9) Kvízy zveřejňujeme v tomto dokumentu.

10) Průběžné výsledky posíláme hráčům do e-mailu a souhrn naleznete v tomto dokumentu.

11) Kvíz je určen pro atlety ročníku narození 2005 a mladší.

Aktuální kvíz: Atletika mimo stadion (chůze, běhy, speciální soutěže) - spuštění 31.3., 10:00

Vyhodnocení soutěže

Tři nejlepší z celého seriálu (ti, kteří budou mít nejvyšší počet bodů) obdrží věcné ceny (triko + drobné odměny + věčná sláva). Vítěz každého kola (podle počtu bodů) dostane drobnou odměnu.

Pokud chcete být vyhodnocení v celém seriálu, držte si jednotný “nick” (přezdívku) po celou dobu!

Kvízy

Chceš hrát? Klikni na aktivní odkaz.

1. Všeobecný atletický základ (25. 3.)- ZDE si můžeš vyzkoušet kvíz zpětně

2. Disciplíny na dráze (technika a pravidla) (27. 3.)- ZDE si můžeš vyzkoušet kvíz zpětně

3. Disciplíny v poli (technika a pravidla) (29. 3)

4. Atletika mimo stadion (chůze, běhy, speciální soutěže) (31. 3.)

Vánoční laťka

V tělocvičně ZŠ J.Železného ve čtvrtek 19.12. proběhl  tradiční závod sportovních tříd ve skoku vysokém. Soutěžilo více jak 80 žáků. Nejúspěšnější závodníci z jednotlivých tříd:

st 18. 12. 2019 Olomouc

Družstvo staršího a mladšího žactva letos vybojovala celkové druhé místo za domácím družstevem z Olomouce a před družstvy ze Šuperka a Přerova.

Medailisté:

Mezikrajové utkání staršího žactva

14. 12. 2019 Praha – Stromovka

Za Olomoucký kraj ve sprintu reprezentovali Šimon Peterka a Sofie Světlíková. Šimon si zaběhl ve finále B osobní rekord na 60 m a časem 6.49 s obsadil 6. místo. Sofie zaběhla v prvním rozběhu 6.41 s a na finále to nestačilo.

Třinecká laťka

6. 12. 2019 Třinec

Družstvo v soutěži ve skoku vysokém obsadilo celkové osmé místo. Jedinou medaili si odvezl za výkon 169 cm Ondřej Komárek.

Mikulášský běh

4. 12. 2019 Prostějov

Tradiční Mikulášský běh proběhl dopoledne v Kolářových sadech, které se ho účastnilo 70 žáků. Večer pak přes 50 dětí atletických přípravek, které po doběhu odměnil Mikuláš medailí a sladkostí.

MMaS družstev mladšího žactva

6. 10. 2019 – Šumperk

Ve finále naše družstvo chlapců obsadilo 8. místo. Nejvíc bodů získal Jan Závodský na 60 m a150 m celkem 16,5 bodů. Dívky získaly body pouze ze štafety a to stačilo na 11. misto.

Mezikrajové utkání mladšího žactva

29. 9. 2019 - Vyškov

Za Olomoucký kraj ve sprintu byl nejúspěšnější Jan Závodský, který vyhrál 60 m v osobním rekordu 7.82 s a na 150 m obsadil 3. místo taktéž v osobním maximu 18.89 s. Medailovou sadu se mu podařilo zkompletovat stříbrnou medailí ze smíšené štafety 8 x 200 m.

MMaS mladšího žactva

22. 9. 2019 - Hranice

Jednu zlatou a jednu bronzovou medaili si přivezl Jan Závodský z Mistrovství Moravy a Slezska. V běhu na 150 m doběhl první v čase 19.57 s a na 60 m na druhém místě v čase 7.94 s (v rozběhu měl čas ještě rychlejší 7.86 s). Pomyslnou bramborovou medaili vyskákal Martin Mlčoch ve výšce výkonem 156 cm.

Mistrovství České republiky žáků

21. 09. 2019 - Kolín

V Kolíně startoval Daniel Indra v běhu na 3000 m a vytvořil si  osobní rekord 10:06,69 s a dosáhl 11. místě. Šimon Peterka na 60 m ve třetím rozběhu doběhl v čase 7.77 s na 6.místě. Na postup to nestačilo a umístil se na celkovém 26. místě. V kategorii žákyň Sofie Světlíková na 60m běžela v druhém rozběhu na 8.místě (celkovém 31) časem 8,57 s. Kompletní výsledky zde

73. ročník - Velké ceny Prostějova v běhu na 110 m překážek

30. ročník memoriálu Dr. E. Rozbořila v hodu oštěpem

21. 09. 2019 - Prostějov Kompletní výsledky zde

Krajský přebor mladšího žactva

út 17. 9. 2019 Prostějov

Mladší žáci se předvedli na domácím atletickém hřišti v Prostějově. Z pětatřiceti našich závodníků byli nejúspěšnější tito medailisté:

1. 5. 2018

Sprinterského trojboje se v kategorii žáků zúčastnil Šimon Peterka, který obsadil pěkné 4. místo (60m- 8,14; 100m-12,3; 200m – 27,54). Na 10.místě skončil Martin Mlčoch (60m – 9,31; 100m-15,00;200m- 32,88). V žákyních nastoupily Kateřina ZahálkováBarbora Zapletalová. V konečném součtu Kačka obsadila 11.místo (60m- 8,64; 100m-13,81; 200m – 29,61) a Barča 23.místo (60m- 9,37; 100m-14,81; 200m – 30,76). V kategorii mužů vybojoval Jan Vařeka 8.místo (60m- 7,43; 100m-11,52; 200m – 23,67) a Jakub Nezval 9.místo (60m- 7,41; 100m-11,65; 200m – 23,64). V ženách obsadila Anička Vysloužilová 23.místo (60m- 8,96; 100m-14,55; 200m – 30,30).